6 min przeczytaj

Czy kiedykolwiek byłeś zaskoczony, że stosujesz kilka wskaźników do swojego wykresu ("im więcej, tym lepiej") w nadziei na pozytywny wynik? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy używasz odpowiedniej kombinacji wskaźników?

Jeśli nadal nie wiesz, do czego służą wskaźniki, jak z nich korzystać i kiedy używać jednego lub drugiego wskaźnika, ten artykuł jest dla Ciebie. Zróbmy to razem, aby jak najszybciej ułatwić stosowanie analizy technicznej do wykresu.

Dlaczego tego potrzebujesz?

Na wykresie aktywów można zastosować wskaźnik techniczny, aby przeanalizować wcześniejsze zmiany na rynku i zdefiniować modele. Istotą każdego wskaźnika jest matematyczne obliczenie, które pozwala handlowcom przewidywać przyszłe zmiany cen.

Wskaźniki techniczne są bardzo przydatne dla krótkoterminowych inwestorów. Bez analizy fundamentalnej (wyniki, dochody itp.) Nie będą przydatne dla inwestorów długoterminowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak klasyfikować wskaźniki i jak z nich korzystać poprawnie. Dokładne zastosowanie wskaźników pozwala na dokładniejszą prognozę zmian cen. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie reprezentuje każdy wskaźnik i co należy wziąć pod uwagę, gdy go stosujesz.

Wszystkie wskaźniki można podzielić na dwie kategorie: wskaźniki trendów i oscylatory.

Wskaźniki trendu

Wyznaczają trend, wygładzając zmienność naturalnie występującą na wykresie. Zwykle są one oparte na przeszłej aktywności wykresu, a niektóre, na przykład MACD, mogą również mierzyć siłę tego trendu.

Wskaźniki trendu są bardzo przydatne do określania kierunku trendu i decydowania, kiedy zakończyć transakcję. Obecnie na platformie można znaleźć wskaźniki trendów, takie jak średnia krocząca, pasmo Bollingera, aligator, MACD, Parabolic SAR i chmura Ichimoku. Wskaźniki trendu są łatwe do odróżnienia, ponieważ większość z nich jest wyświetlana na wykresie, podczas gdy oscylatory są zwykle wyświetlane poniżej wykresu.

Wskaźnik aligatora w tabeli cen

oscylatory

Wskaźniki te określają warunki wykupienia lub wyprzedania w krótkim okresie. Są przydatne do wyszukiwania punktów obrotu, ponieważ cena nie pozostaje długo w obszarze wykupienia lub wyprzedaży.

Oscylatory nie są tak wydajne na rynku trendów i najlepiej je stosować, gdy wykres nie wykazuje tendencji w żadnym kierunku. Generują punkty wejścia i wyjścia, gdy cena aktywów odbiega zbytnio od zwykłego przedziału. Najbardziej popularnymi oscylatorami są RSI, stochastyczny i niesamowity oscylator.

Jak połączyć?

Aby pomyślnie połączyć, musisz określić typ wskaźnika, którego chcesz użyć. Dlaczego? Ponieważ używanie wielu wskaźników tego samego typu powoduje po prostu duplikowanie sygnałów – w tym przypadku więcej nie jest lepsze.

Reguła, którą możesz zapamiętać, polega na tym, że optymalna kombinacja obejmuje wskaźniki, które wzajemnie się uzupełniają i nie są powtarzane. Może nie być konieczne użycie więcej niż 3 lub 4 wskaźników na planszy, więc wybierz mniej, ale rób to mądrze.

Możesz także połączyć wskaźniki z podstawową analizą, aby uzyskać pełniejszy obraz.

Przejdźmy teraz do handlu

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów cen mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy mogą się powtórzyć w przyszłości. Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny wyłącznie dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE ZAGROŻENIE:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zadać sobie pytanie, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQOption blog (blog.iqoption.com) 2019-01-14 14:39:48
Artykuł został przetłumaczony w celach informacyjnych i promocyjnych. Tłumaczenia mogą nie być poprawne i mogą zawierać błędy, za które nie ponosimy odpowiedzialności. Uwaga: ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem artykułu, zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption.