5 min przeczytaj

Zacznijmy od małego przykładu. Wyobraź sobie dwóch handlowców. przedsiębiorca A może pochwalić się 50% stopą zysku, przeciętnym zyskiem 200 $ i średnią stratą 100 $. przedsiębiorca B ma współczynnik zysku 75%, ale także średni zysk w wysokości 100 USD i średnią stratę 400 USD. Łatwo zauważyć, że na dłuższą metę, przedsiębiorca A, choć mniej skuteczny pod względem wygrywającej stawki, wygra, podczas gdy przedsiębiorca B wyłupi swoje pieniądze.

Co to dla ciebie oznacza? W handlu zazwyczaj ważniejsze jest, aby nie stracić tego, co już masz, niż zarabiać więcej. Niezliczeni handlowcy, inwestorzy i eksperci branżowi poświęcili swój czas na problem zarządzania ryzykiem i ostatecznie znaleźli coś, co może wydawać się powszechnie akceptowanym rozwiązaniem. Okazuje się, że pierwszą rzeczą do rozważenia jest ilość pieniędzy, którą możesz sobie pozwolić na utratę w jednej transakcji.

Ale czym dokładnie jest ta kwota? Czy ryzykujesz 10, 100 lub 1000 dolarów? Nie! Większość profesjonalnych handlowców uważa, że ​​kwota pieniędzy wydana na pojedynczą transakcję nie powinna być naprawiona, a raczej reprezentować procent całkowitego budżetu handlowego.

Opinie różnią się, jaki procent powinieneś wybrać. Niektórzy twierdzą, że nie powinna przekraczać 3%. Ale, zgodnie z najbardziej konserwatywnym podejściem, nie powinna przekraczać 1%. Reguła 1% może być również różnie interpretowana – niektórzy twierdzą, że nie należy przeznaczyć więcej niż 1% całego konta na pojedynczą transakcję (ponieważ możesz stracić całą swoją inwestycję), Inni uważają, że tak długo, jak możesz właściwie zarządzać swoim ryzykiem, możesz przydzielić dowolną ilość pieniędzy, ale zamknij umowę, gdy tylko stracisz 1% całkowitego konta. Jeśli czujesz się lepiej z drugim podejściem, możesz przydzielić wyższy procent (do 100%), ale przedwcześnie zakończyć transakcję, gdy tylko straty osiągną 1%. Tutaj pojawia się funkcja Stop-Loss.

Nikt nie może wygrać 100% swoich transakcji. Dlatego handlowiec musi koniecznie zagwarantować, że nie straci tego, na co nie może sobie pozwolić. Jeśli używasz zasada 1%będziesz musiał stracić 100 transakcji z rzędu, aby całkowicie opróżnić konto, pozostawiając duży margines błędu.

Ale czy można zarabiać, handlując, podczas gdy alokujesz tylko 1% swojego kapitału obrotowego do jednej transakcji? Większość profesjonalnych handlowców uważa, że ​​odpowiedź brzmi "tak". Ryzykując mniej, a zarabiasz mniej, zwiększasz spójność strategii handlowej, dzięki czemu możesz przejść od znacznej – ale głównie losowej – strategii zysku lub straty do mniej imponującej, ale bardziej stabilnej strategii wygranych / strat. ,

Przejdźmy teraz do handlu

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów cen mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy mogą się powtórzyć w przyszłości. Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny wyłącznie dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE ZAGROŻENIE:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zadać sobie pytanie, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQOption blog (blog.iqoption.com) 2018-11-28 12:38:58
Artykuł został przetłumaczony w celach informacyjnych i promocyjnych. Tłumaczenia mogą nie być poprawne i mogą zawierać błędy, za które nie ponosimy odpowiedzialności. Uwaga: ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem artykułu, zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption.