5 minut czytania
Jest to jedna z najpopularniejszych metod handlu, której wielu traderów uczy się na początku swojej działalności. Skalowanie pozwala inwestorowi spekulować na podstawie niewielkich zmian ceny składnika aktywów. Jest szeroko stosowany przez handlarzy dziennych, którzy otwierają od 10 do setek krótkich pozycji, generując w ten sposób wyniki wielu transakcji. Przyjrzyjmy się bliżej, jak można go używać.
Jak to działa?
System analizy skalpowania jest bardzo prosty. Zwykle skalpowanie odbywa się w ciągu dnia, co oznacza, że wszystkie transakcje są otwierane i zamykane podczas jednej sesji (przed zamknięciem rynku). Celem skalperów jest uzyskanie dodatniego wyniku na kilku krótkich transakcjach o niskich zwrotach oraz zarządzanie ryzykiem.
Dlatego czas trwania transakcji jest również dość krótki. W zależności od rynku i podejścia tradera transakcja może trwać od kilku sekund lub minut do kilku godzin. Skalpery mogą szybko zawierać transakcje, aby przejść do następnej i uzyskać wyniki z sekwencji małych transakcji.
Przykład transakcji skalpowania
Jakie narzędzia zastosować?
Ponieważ analiza ta koncentruje się na zawieraniu transakcji krótkoterminowych, rodzaje praktycznych wykresów, które można zastosować, mogą być z barami i świecami. Umożliwia to stosowanie świec i krótkich batoników (jedna minuta, pięć minut itp.).
Handlowcy mogą również wykorzystać analizę techniczną, aby lepiej zrozumieć kierunek, w którym obecnie podąża rynek. W handlu krótkoterminowym można stosować takie wskaźniki, jak średnie kroczące, RSI, paraboliczny SAR i stochastyczny oscylator. Wskaźniki te mogą wskazywać potencjalne punkty wejścia i identyfikować kierunek trendu w danym okresie.
Zalety i wady
Skalpowanie ma swoje zalety i wady i każdy przedsiębiorca musi zdecydować, czy takie podejście jest dla nich odpowiednie.
Zalety tej analizy są oczywiste. Pozwala handlowcom otwierać i zamykać transakcje tego samego dnia, bez konieczności długiego oczekiwania na swoje inwestycje. Chociaż zrozumienie rynku jest bardzo ważne dla każdego rodzaju strategii, samo skalpowanie nie wymaga skomplikowanych obliczeń.
Wady podejścia skalpowania związane są z wysokim ryzykiem strategii. Skalpowanie wymaga zastosowania dźwigni, aby zmaksymalizować potencjalny zysk, a dźwignia zwiększa ryzyko strat w przypadku, gdy rynek przeciwstawi się inwestorowi.
Ponadto skalpowanie wymaga wielkiej samokontroli ze strony tradera. Skaler musi być zdyscyplinowany i przestrzegać harmonogramu handlu, który sam zaplanował. Skalpery muszą także podejmować szybkie decyzje, jeśli chodzi o zamykanie transakcji. Muszą być w stanie działać szybko w przypadku niepowodzenia operacji, aby nie ponieść większej straty.
Każdy inwestor musi zrozumieć, że nie ma strategii, która działałaby idealnie za każdym razem. Ważne jest połączenie dowolnego podejścia z solidnym planem zarządzania ryzykiem, ponieważ nigdy nie ma 100% gwarancji, że od czasu do czasu nie będzie można przedstawić fałszywych informacji.
Handluj teraz
UWAGA: ten artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej. Wszelkie odniesienia do historycznych zmian cen lub poziomów mają charakter informacyjny i oparte są na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie zmiany cen lub poziomy mogą się powtórzyć w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (ESMA) handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.
OGÓLNE OSTRZEŻENIE PRZED RYZYKIEM
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
87% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś zadać sobie pytanie, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Źródło: IQOption blog (blog.iqoption.com) 2020-07-10 15:04:35
Artykuł został przetłumaczony w celach informacyjnych i promocyjnych. Tłumaczenia mogą nie być poprawne i mogą zawierać błędy, za które nie ponosimy odpowiedzialności. Uwaga: ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem artykułu, zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption.