6 minut czytania

Zarówno doświadczeni inwestorzy, jak i nowicjusze mają słabe wyniki handlowe. Choć porażka może być frustrująca, dobrą wiadomością jest to, że zawsze jest szansa na powrót.

Kluczem do udanego handlu jest identyfikacja tego, co Cię powstrzymuje i znalezienie rozwiązania problemu. Poniżej przyjrzymy się 3 typowym błędom, które mogą uniemożliwić Ci osiągnięcie pełnego potencjału handlowego.

Nie masz strategii handlowej

Handel nie jest łatwy. Wymaga to dyscypliny, dużo pracy i dogłębnej znajomości rynku. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych narzędzi, aby zbadać warunki rynkowe i przyswoić jak najwięcej informacji. Eksperymentuj z różnymi wskaźnikami, przedziałami czasowymi i parami walut, aby udoskonalić najlepszą strategię handlową dla Ciebie. Przetestuj swoją strategię w trybie demonstracyjnym; przed zastosowaniem go zrozum jego mocne i słabe strony.

Dlaczego tak ważne jest, aby spędzać tyle czasu na opracowywaniu strategii? Prawda jest taka, że ​​zawarcie transakcji bez planu naraża handlowców na ryzyko padnięcia ofiarą ich emocji. To prowadzi nas do następnego pytania: pozwalając emocjom przejąć kontrolę nad handlem.

Stać się zbyt emocjonalnym

Handel emocjonalny objawia się na różne sposoby, ale wszystkie prowadzą do nieracjonalnych decyzji. Na przykład inwestor mający do czynienia z serią strat może zostać przekonany do kontynuowania handlu w celu zrekompensowania utraconych pieniędzy. Zamiast odejść, inwestor poddaje się lękowi przed stratą, inwestując coraz więcej pieniędzy. Takie podejście jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do jeszcze większych strat.

Kolejną emocją, na którą należy zwrócić uwagę, jest chciwość. Nie jest tajemnicą, że każdy inwestor chce osiągnąć rozsądny zysk. Ważne jest jednak, aby zachować kontrolę nad zyskiem. Łatwo jest kierować się gorączką zysku, ale ustępowanie chciwości może prowadzić do przepracowania, co z kolei może prowadzić do zmniejszenia zarobków. Właśnie tutaj pojawia się strategia handlowa: kiedy osiągniesz swój cel, wiesz, że nadszedł czas, aby zabezpieczyć Twoją płatność i sfinalizować transakcję. Będzie to również istotny aspekt zarządzania ryzykiem, na który będziemy patrzeć.

Brak zarządzania ryzykiem

Handel to nie tylko znalezienie najlepszej okazji do handlu. Chodzi również o identyfikację i zrozumienie ryzyka. Najczęściej inwestorzy ignorują ryzyko związane z handlem (w końcu kto chce myśleć o utracie pieniędzy?), Ale w rzeczywistości istnieje takie ryzyko i należy je wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci zarządzać stratami. ,

Zarządzanie kapitałem oznacza wyznaczanie realistycznych celów. Wie także, ile pieniędzy możesz stracić, aby osiągnąć te cele. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie podejmuj zbyt dużego ryzyka podczas pojedynczej transakcji. Odnoszący sukcesy inwestorzy wiedzą, że nie powinieneś handlować, jeśli ryzyko jest zbyt wysokie.

Pamiętaj, że handel polega na aktywnym rozwijaniu umiejętności i uczeniu się na własnych błędach. Jeśli nie masz planu handlowego, padniesz ofiarą swoich emocji lub odejdziesz od zasad zarządzania ryzykiem, teraz wiesz, jak przejąć stery i wznowić handel z pewnością.

Do platformy


Źródło: IQOption blog (blog.iqoption.com) 2019-12-05 12:22:14
Artykuł został przetłumaczony w celach informacyjnych i promocyjnych. Tłumaczenia mogą nie być poprawne i mogą zawierać błędy, za które nie ponosimy odpowiedzialności. Uwaga: ten artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem artykułu, zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption.